הרפואה המודרנית מתהדרת במכשירי אבחון "מפלצתיים" פולשניים מפותחים טכנולוגית ומדויקים להפליא, ולמרות זאת מי מאתנו המטופלים לא עבר סידרה אינסופית של בדיקות דם, צינורות שהוחדרו לפתחים שונים בגופנו וחומרים רדיו אקטיביים שהוזרקו, ואחרי כל סרט האימה יצאנו כלעומת שבאנו.
הכאבים מטרידים, התחושה אותה תחושה ואין פתרון.

הקשר בין הגוף לנפש

גוף האדם הינו מכונה חשמלית מורכבת ומסובכת ביותר, נפשו עוד יותר מכך. שניהם כרוכים יחד בהקשר סימבולי, בלתי ניתן להפרדה.

כל מחלה קטנה כגדולה בכל שלב התפתחות שלה נובעת ממספר גורמים, פיזיים ורגשיים וכל אבחון או טיפול חייב להתייחס לשניהם ולבדוק את הקשר ביניהם. כאבי בטן למשל יכולים לנבוע מאלרגיה למזון, מעצבנות יתר, מדלקת, מהמצאות תולעים או מגידול סרטן שמתפתח וברוב המקרים ממספר גורמים יחד שמעצימים אחד את השני. מצב של סטרס נפשי יחמיר את מצב האלרגיה, דלקת קטנה שמתפתחת תהפוך בסופו של תהליך לגידול סרטן וכדומה,
במצב כזה לעשות אולטרסאונד בטן לא מכסה ולו במקצת את הגורמים לכאבי הבטן.

איך לטפל בשורש הבעיה?

כנטורופטית הפועלת בארץ למעלה מ 30 שנה הבנתי לאורך השנים ונתקלתי בלי סוף בבעיית האבחון הקשה איתה מתמודדים מטופלים, אם בבעיות אורתופדיות, אם אלו הסובלים סתם מעייפות או חולשה ואפילו אלו המאובחנים כבעיה פסיכיאטרית.

כשהאבחון אינו מלא ואינו מדויק לא ניתן לטפל בשורש הבעיה ובטח לא לפתור אותה לאורך זמן. הבנתי באופן מובהק לאורך השנים שבעיה בבטן או בעור היא ביטויי סימפטומטי לבעיה המתקיימת באיבר אחר בגוף.

מערכת האבחון הייחודית

כאן נכנסת מערכת האבחון – Global Diagnostic הפועלת ברשת מרפאות BioCure בכל רחבי הארץ. 
המערכת סורקת את כל גוף האדם על המערכות החיוניות, הבלוטות ההורמונליות, בעצם כל תא ותא בגוף, התקשורת ביניהם, רמת הסטרס של המטופל, רגישות למזון, הימצאות חיידקים, וירוסים, פטריות ופרזיטים.
המערכת לא בודקת איפה שכואב, אלא מחפשת ומוצאת ברמת דיוק מרשימה את מקור הבעיה.

המכשיר המתקדם, שמופעל בכל אחד מסניפי ביוקיור, יודע לזהות את כלל הבעיות, כולל אלו הנסתרות, שכן דיוק האבחון אינו תלוי בתחושות המטופל, או במצוקה עליה הוא מדווח. הטכנולוגיה שבבסיס Global Diagnostics מאפשרת ניתוח אוטומטי של דפוסי התגובה האנרגטיים של המטופל. 

גוף האדם בנוי ממיליוני תאים, שמנהלים ביניהם תקשורת חשמלית. המערכת "גולבל דיאגנוסטיק" סורקת את מערכות הגוף, מזהה תדרים משובשים ומאפשרת למאבחן בקליניקה לזהות את מקור הבעיות וחומרתן.

הבדיקה שאורכת 8 דקות בלבד, סורקת במהירות 13 מערכות גוף, הכוללות 555 איברים ובהם עצבים שרירים ומפרקים. תוצאות הבדיקה מוצגות מידית, בצורה גרפית בהירה ומדויקת.

הדיאגנוזה של Global Diagnostics נשענת על שיטת אבחון שנחקרה מדעית בבית החולים האוניברסיטאי גראץ (Gratz) בדרום אוסטריה, בידי שלושה רופאים אוסטרים וגרמנים. שלושת החוקרים, המתמחים באימונולוגיה, אורתופדיה, כימיה ורפואה כללית, הם ד"ר מרטין טרסצ'ינג-ויילדר, ד"ר ריינר וונגר וד"ר ראלף היינריך.
המחקר שבוצע בית החולים האוניברסיטאי ערך השוואה מדעית בין הממצאים של בדיקות רפואיות קונבנציונליות, לבין הממצאים שהפיקה בדיקה מקיפה ומהירה באמצעות Global Diagnostics.

כותבת המאמר הינה ד"ר אתי נחשון הנחשבת לאחת מעמודי התווך של תחום הרפואה האלטרנטיבית בישראל. לאחר שנים של לימודי נטורופתיה, הומאופתיה וצמחי מרפא סינים ומערביים, פיתחה ד"ר נחשון שיטות טיפול ייחודיות, אותן היא מנחילה למטפלים בכל רחבי הארץ. 
הקליניקה הצפונית של ד"ר אתי נחשון צברה ניסיון רב באבחון ובטיפול באמצעות רפואת תדרים.