הדיאגנוזה של Global Diagnostics מסייעת לזהות בעיות שמציקות למטופלים וגם כאלו שהם אינן מודעים להם כלל, שכן דיוק האבחון אינו תלוי בתחושות המטופל. מקצוע הרפואה של המאה ה-21 עבר תהליכי השתנות והסתגלות לצרכי החברה העכשווית. המטופלים מציגים מגוון בעיות, חלקן חדשות יחסית, שנובעות מקצב החיים המהיר, מהמתחים בחברה המודרנית, מאכילה לא נכונה, מחשיפה לגורמי נזק ובהם עישון, עשן תעשייתי, זיהום אוויר, כימיקלים, רעש וקרינה.

פרופיל הפונים אל המרפאות מכיל כיום גם שיעור גדל והולך של חולים כרוניים, הלוקים במחלות שונות וסובלים מאלרגיות אופייניות לעידן החדש. חלק ניכר מהמחלות והפגעים בהם לוקים המטופלים, נסתרים מן העין ומתפתחים בחשאי במעמקי הגוף. הטכנולוגיה שבבסיס Global Diagnostics מאפשרת ניתוח אוטומטי של דפוסי התגובה האנרגטיים של המטופל. הבדיקה שאורכת 8 דקות בלבד, סורקת במהירות 13 מערכות גוף, הכוללות 555 איברים ובהם עצבים שרירים ומפרקים.

תוצאות הבדיקה מוצגות מידית, בצורה גרפית בהירה ומדויקת. הדיאגנוזה של Global Diagnostics יודעת לזהות את כלל הבעיות, כולל אלו הנסתרות, שכן דיוק האבחון אינו תלוי בתחושות המטופל, או במצוקה עליה הוא מדווח. יכולת האבחון מאפשרת שיפור ממשי באיכות חייהם של חולים כרוניים, של מטופלים הלוקים במחלות שונות ושל הסובלים ממגוון אלרגיות. הצוות ברשת Bio-Cure הציב לעצמו מטרה להגיע לתוצאות ולהעניק מענה לבעיות רפואיות מדווחות, כמו גם לבעיות עתידיות, שמקננות בגוף ועלולות להתפרץ בשלב מאוחר יותר.