בדיקת CT הינה בדיקת נפוצה ברפואה הקונבנציונלית. מדי שנה ישנם עשרות אלפי מטופלים המופנים לבדיקות אלו. בדיקה זו מהירה וזולה יחסית, לעומת בדיקת ה- MRI הנחשבת לבטוחה ויקרה יותר. ישנם מקרים בהם אין מנוס מלהשתמש בטכנולוגיה זו. מדובר במקרים קיצוניים כמו חשד לגידולים במוח, פגיעות ופציעות טראומה (תאונות, שברים בעמוד השדרה וכו'), שבץ מוחי ועוד.


אך במקרים רבים, האדם הפשוט מופנה לבדיקה זו כיוון שהרופא אינו מוצא מזור לתלונותיו ולמכאוביו. ישנם מקרים בהם חולים מפעילים לחץ על הרופא על מנת שישלח אותם לCT והרופא שרוצה להימנע ממתן הסברים למטופל או מעימותים אתו – נכנע לבקשה ושולח לבדיקת CT.

איך מתבצעת הבדיקה?

בדיקת CT הינה טכניקת סריקה מוגברת באמצעות קרני רנטגן רבים.

הסריקה של איבר או אזור מסוים בגוף נעשית באמצעות מקור קרינה שנע מסביב לחולה, מעביר קרני רנטגן רבות מזוויות שונות של הגוף, רקמות הגוף קולטות את הקרינה ופולטות קרינה אשר מתורגמת במחשב כתשדורת חיה של הגוף. המחשב יוצר תמונה דו/ תלת ממדית בדרגת הפרדה גבוהה וכך ניתן לראות חתכים של המוח או כל איבר אחר.

ככל שכמות צילומי הרנטגן יהיו רבים, כך דיוקה של הבדיקה גדל.

חסרונות הבדיקה:

חסרונה הגדול של הבדיקה – חשיפת הנבדק לכמות קרינה מאסיבית. חשיפה זו עלולה להגדיל משמעותית את הסיכוי לחלות בסרטן בעתיד. עוצמת הקרינה בצילום סיטי שוות ערך ל10 חודשים עד 4 וחצי שנים של חשיפה לשמש. קרני הרנטגן חודרות אל תאי הגוף ומשנות את ה- DNA עד כדי הרס מוחלט שלו, במצב כזה התא מתפתח באופן לא תקין ועלול להיהפך לתא סרטני.

רופאים בכירים טוענים כי חשיפה מצטברת לקרני רנטגן עלולה לגרום למחלות שונות, ביניהם סרטן. האיברים הרגישים ביותר לקרינה הינם: איברי הרבייה, העיניים, בלוטת התריס והדם.

לעיתים, על מנת לייעל את איכות הבדיקה, מוזרק לגוף חומר ניגוד (יוד) או שיש צורך בבליעת בריום כחומר ניגוד. עקב כך, התופעות לוואי בד"כ לא נעימות כמו תחושת חום, פריחה, שלשול, אודם בפנים.

ישנם אוכלוסיות מסוימות אשר עלולות לפתח אלרגיה ליוד. למשל: חולי סוכרת, חולי כליות, מטופלים אשר להם פתולוגיות בבלוטת התריס, בעלי רגישות ליוד.
את תוצאות הבדיקה מקבלים תוך מספר ימים, יש צורך לגשת לרופא המטפל ולקבל הסבר.

אבחון בגלובל דיאגנוסטיק:

ברשת BIOCURE אנו מבצעים אבחון באמצעות מכשיר הגלובל דיאגנוסטיק. מכשיר זה סורק את כלל מערכות הגוף באמצעות תדרים אלקטרומגנטיים כך שלמעשה אין חשיפה לקרינה. הבדיקה אינה כרוכה באי נעימות או תהליכים פולשניים.

הבדיקה אורכת 8 דקות שלאחריה ניתן אבחון מדויק הכולל: תפקוד פיזיולוגי של איברי הגוף השונים, מצב מערכת העיכול והפתוגנים החיים בה, רגישויות למזון, רעלים, מדדי דלקת, התפתחות תקינה או לא תקינה של תאים, תקינות רמת התקשורת הבין תאית ועוד.

בדיקה בגלובל דיאגנוסטיק משמשת לא רק לאיתור מצבי חולי או בריאות קיימים אלא משמשת כמערכת התראה מוקדמת למחלות בהתפתחות כדוגמת: טרשת עורקים, מחלות לב, תהליכים דלקתיים, מצב בו התקשורת בין-תאית לקויה ושכפול התאים נעשה באופן לא תקין – דבר שעלול להוביל למחלות קשות ועוד.
לאחר הבדיקה, הפונה מקבל את תוצאות האבחון והמלצות על תזונה, תוספי מזון ואורח חיים בריא.