גוף האדם בנוי מורידים ועורקים. אלו הם דרכי הובלת החמצן,ויטמינים,מינרלים ועוד הרבה תפקידים חשובים אחרים בגופנו! אורכם הכולל של כלי דם בגופנו הוא 100.000 קילומטר.

מערכת הדם שלנו בנויה מכמה איברים:

  • הלב-שריר אשר מזרים דם על ידי היתכווצויות קצובות,אם הגיל השריר הזה נחלש!נתון להרבה לחץ.זהו האיבר שלא נח לרגע משניה שאנו נוצרים!!!
  • אבי עורקים-כלי הדם הכי גדול בגופנו,הוא ערוץ הובלה של הדם מהלב לשאר הגוף.
  • עורקים-כלי דם גדולים ועבים,המיועדים לשמור על לחץ הדם.יש נטיה לצבירת פלקים במהלך החיים שגורמים לעליית לחץ דם,שבץ לב ושבץ מוחי!!!
  • עורקיקים-כלי דם קטנים המתפצלים לנימים ( הכלי דם הקטנים ביותר,בכלי דם האלו מתבצעים כל תהליכי חילוף החומרים בגוף.נימים נמצאים בצמוד לנאדיות הריאה ושם מתחיל תהליך העברת חמצן מנאדיות לדם ופחמן דו חמצני מנימים אל נאדיות הריאה.
  • ורידונים-יוצרים ורידים גדולים,ורידים הם כלי דם אם שסתום,המאפשר לדם לזרום רק לכיוון הלב.ורידים מתאחדים ויוצרים וריד אחד גדול –וריד נבוב.
  • וריד נבוב-זהו וריד גדול וחשוב ממגיע ומוביל דם ללב.

 

רמות לחץ דם עבור בוגרים מעל גיל 18

קטגוריהלחץ דם דיאסטולילחץ דם סיסטולי
אופטימאלי*קטן מ80וגם קטן מ120
נורמאליקטן מ85וגם קטן מ130
נורמאלי גבוה85-89או 130-139
יתר לחץ דם*
רמה 190-99או 140-149
רמה 2100-109או 160-179
רמה 3גדול שווה לאו גדול שווה ל180

מחלות לחץ דם נקראות גם הרוצח השקט בעידן שלנו.חשיבות של לחץ דם תקין,זה הצלת חייך ושקט לכל המשפחה. מחלות של לחץ דם יכולות להביא לבעיות לב (התקפיי לב,השתלות),קריש דם יכול להביא לאירוע מוחי (שיתוק חלקי או איבוד של כושר תיפקוד מלא),ועוד להמון בעיות לא נעימות. לנו בביו קיור יש מה להציע לכם. מגוון פתרונות תזונה שישמרו על הלב והכלי דם שלכם,מגוון תוספים הכוללים נוגדי חמצון, מאזני לחץ דם,מחזקי מערכת הקרדיאוואסקולרית.

תעזרו לנו לעזור לכם ואל תיקחו ללב!!!